درباره ما

خانه مهندسی کیفیت ،سلامت ، ایمنی و محیط زیست در قالب گروه تخصصی مهندسی سامان سنجش راد در سال 93 متشکل از کارشناسان متخصص و توانمند در زمینه های تخصصی از جمله مشاوره و اجرای سیستم های مدیریتی کیفیت و استقرار استاندارد ،مشاوره سيستم هاي  مرتبط با اصول HSE (سلامت،ایمنی و محیط زیست) و همچنین با آزمایشگاهی مجهز و مدرن روز در زمینه نمونه برداری و سنجش آلاینده های بهداشتی و زیست محیطی محیط های کاری و با پشتوانه ي 10 سال تجربه ي كاري در زمينه هاي فوق شروع به فعاليت نمود . اين شركت با بسیاری از سازمان هاي دولتي و خصوصي همكاري داشته است و با توجه به نیاز جامعه صنعتی کشور جهت بهبود فرآیند تولید سازمان و منابع انسانی متعهد گردید که رسالت خویش را به نحو احسن جهت ارتقاء وپیشبرد اهداف سازمان ها انجام دهد. 

سامان سنجش راد

 

ایزو یک سازمان بین المللی است که درست همانند سایر سازمان های بین المللی وظایفی را بر عهده دارد که در سطح بین المللی و در همه کشور ها قابلیت اجرا و حمایت دارد. وظیفه سازمان ایزو ( iso) تدوین استاندارد های بین المللی با استناد به خواسته ها و شرایط قانونی همه کشور ها و به منظور یکپارچه سازی همه فرآیند ها و روال انجام کارها با هدف تسهیل در تولید و توسعه روز افزون تولیدات و خدمات در سایه حمایت از تولید کننده و مصرف کننده می باشد.

Iso  از کلمه ای در یونان به نام isos مشتق شده که به معنی برابری و یکسانی است و هدف اصلی یک استاندارد را در واقع بیان می کند. اما سازمان بین المللی استاندارد سازی به لاتین  مخفف ایزو را نخواهد داشت در  واقع  عبارت International Organization for Standardization به مفهوم سازمان بین المللی استاندارد سازی بصورت مخفف می شودios  که بنابراین iso مشتق این عبارت نیست.

سازمان بین المللی ایزو مجموعه ای از توسعه دهنده های ایزو را گرد هم در اورده که برخی بصورت اعضا اصلی ، برخی اعضا فرعی  و قسمتی به عنوان اعضا جانبی در این سازمان مشارکت دارند. این سازمان در حال حاضر 147 عضو دارد که ایران و سازمان استاندارد ملی ایران یکی از این اعضا و از اعضا اصلی محسوب می شود.

اهمیت iso

ایزو همانگونه که اورده شد مختص سازمان بین المللی استاندارد سازی است. این سازمان هزاران استاندارد را در زمینه ها و موضوعات مختلف تدوین نموده و مورد تایید همه اعضا قرار گرفته است. هر شرکتی که از این علائم بر روی محصولات خود استفاده نماید در واقع تعهد خود به جامعه و مشتریان را اثبات و کیفیت و برتری محصولات خود را به رخ رقبا کشیده است.هر یک از علامت های استاندارد بصورت کدی تعریف شده است که مرتبط با موضوعی می باشد. مثلا iso9001 به موضوع مدیریت کیفیت در یک شرکت اشاره دارد و یا iso 14001 تعهد شرکت به محیط زیست را ثایت می کند. Haccp  نشان دهنده کیفیت مواد غذایی تولیدی یک شرکت و سلامت آنها است و هزاران تعریف دیگر که بسته به موضوع شرکت می تواند اتخاذ شود.اینکه گفته می شود بسته به موضوع شرکت به این دلیل است که هر چند برخی از این استاندارد ها مانند iso9001  و یا iso 14001  و ohsas 18001 عمومیت دارند و نه تنها پایه بسیاری از استانداردهای ایزو دیگر هستند بلکه همه شرکت ها می توانند در راستای تعهدات خود اقدام به اخذ انها بکنند ولی برخی مانند استاندارد haccp تنها مختص تولید کننده های مواد غذایی است و یا استاندارد iso/ts16949 مختص شرکت های تولید کننده خودرو و یا مرتبط با خودرو می باشد.شرکت هایی که می خواهند ایزو دریافت نمایند باید مطابق با دستورالعمل ها و آئین نامه های مرتبط با استاندارد مورد نظر فرآیند ها و اقداماتی را در شرکت انجام دهند و پس از آن با تایید کارشناسان یکی از سازمان های صادر کننده ایزو می توانند این گواهینامه ها را دریافت نمایند. از اقداماتی که باید شرکت ها برای دریافت استاندارد مورد نظر خود انجام دهند به عنوان مثال برای iso9001 سیستم مدیریت کیفیت به عنوان پایه همه استاندارد ها می تواند مراحل زیر را تشریح کرد. البته این مراحل در همه استاندارد ها تقریبا مشابه می باشد ولی در اجرا تفاوت های ساختاری زیادی دارد که باید حتما بوسیله کارشناسان و متخصصین حوزه های حقوقی و مهندسی صنایع انجام شود. لذا برای پیاده سازی هر نوع استانداردی ابتدا با متخصصین موسسه حقوقی ویونا تماس بگیرید.

گروه  ما در کنار شما هست و خواهد ماند

هر آنچه نیاز دارید از قبلآ آماده میباشد پس منتظر نباشید

آموزش سیستم های مدیریت کیفیت و HSE

  • برگزاری دوره های آموزشی سیستم مدیریت کیفیت ایزو9001
  • برگزاری دوره های اموزشی مدیریتی HSE
  • برگزاری دوره های آموزشی ایمنی تخصصی
  • اعطاءمدارک معنبر بین المللی از QAL انگلستان و TUV cert آلمان

سنجش و نمونه برداری

اندازه گیری میزان آلاینده های محیط کار به روش گراویمتری با دستگاه پیشرفتهSKC ساخت انگلیس در یک شیفت کاری و به جهت تعیین میزان مواجهه فرد با گردو غبار برحسب میلیگرم بر مترمکعب با هدف پیشگیری از بیماریهای ریوی.

اندازه گیری گازها و بخارات فرآیندهای صنعتی با استفاده از سوربنت تیوب های جاذب ویژه و تعیین میزان غلظت آلاینده گازی و مواجهه فرد در یک شیفت کاری  با هدف پیشگیری از بیمارهای ریوی و مرگ ناشی از خفگی .

آنالیز سیلیس کریستالی موجود در خاک به جهت تشخیص غلظت آن درهوا

آنالیز گازها و بخارات شیمیایی موجود در هوا(بنزن ،تولوئن،اتیل بنزن،زایلین،آمونیاک،فرمالدئید،حلال های آلی)

نمونه برداری و انالیز فیوم های فلزی(سرب،قلع،کروم شش ظرفیتی و ...)

نمونه برداری و انالیز میست روغن های معدنی

اخذ و اعطاء استانداردهای ایزو

 اخذ و اعطاء گواهینامه استانداردهای آموزشی و استانداردهای مدیریتی کیفیت از شرکت معتبر و بین المللی QAL انگلستان و TUVcert آلمان با کد رهگیری

HSE-MS

سیستم مدیریت سلامت ،ایمنی و محیط زیست

با توسعه روز افزون و گرایش رو به رشد سازمان ها به استقرار سیستمهای مدیریت متناسب با اهداف سازمانی و بنا به خواست مشتریان و طرف های ذینفع خود، منطق استقرار همزمان چند سیستم مدیریتی به صورت فراگیر مورد اقبال قرار گرفت.در پاسخگويي به این خواست مشتریان، الگويي را برای مميزی همزمان بر اساس استانداردهای سیستم مدیریت کيفيت، سیستم مدیریت محيط زیست، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای  و بررسی و يکپارچگی این سیستم ها در حين مميزی ايجاد و ارائه نموده اند..